Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Filip Kaczmarek wspiera młode talenty poetyckie

 

Wielkimi krokami zbliża się turniej Lednicka Wiosna Poetycka, nad którą patronat objął Filip Kaczmarek. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie młodych talentów poetyckich.

 

Jego preludium odbyło się w ubiegłą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie odbył się Finał XXIX Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór”. Aktorzy Teatru Wielkiego czytali tam wiersze uzdolnionej literacko młodzieży z Wielkopolski. Poziom jak zawsze wysoki, dlatego jury nie miało łatwego zadania. Największe tegoroczne talenty poezji i prozy to Marta Żak, Michał Wieczorek, Irmina Bloch, Zuzanna Socha. Najpiękniejsze owoce młodzieżowej twórczości literackiej zostały zebrane w specjalnym tomiku wydanym na okoliczność tego turnieju.

 

Laureaci jednak zbyt szybko nie odetchną bo wielki finał XIV Lednickiej Wiosny Poetyckiej odbędzie się 30 maja w Muzeum Pierwszych Piastów Lednicy. Wiersze można już nadsyłać, spełniając następujące warunki

 

 • należy nadesłać 3 niepublikowane teksty poetyckie, w 3 egzemplarzach (wydruk) i w wersji elektronicznej (płyta)

 • każdy egzemplarz musi być podpisany (imię, nazwisko wiek, adres, uczestnika, nazwa i numer telefonu szkoły)

 • prace należy nadsyłać w terminie do 1 maja 2010 r.
  na adres: Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo
  Łubowo 13 f, 62-260 Łubowo
  XIV Lednicka Wiosna Poetycka
  Turniej Poetycki
  „O Koronę Wierzbową”

 

Równocześnie z finałem konkursu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza i zajęcia warsztatowe. Nagrodzone wiersze zostaną wydrukowane w specjalnym zbiorku. A największy talent wyjedzie na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, którego fundatorem jest Filip Kaczmarek.

 

Serdecznie zapraszamy młodych miłośników poezji do uczestnictwa w Turnieju

 

/MP/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2010 CyberBob